Biblioteka szkolna ogłasza międzyklasowy konkurs na:

NAJBARDZIEJ „ZACZYTANĄ” KLASĘ w roku szkolnym 2017/2018

oraz indywidualny konkurs czytelniczy:

„NAJLEPSZY CZYTELNIK” w roku szkolnym 2017/2018

Czekają atrakcyjne nagrody!

W międzyklasowym konkursie organizowanym przez bibliotekę szkolną na najbardziej ,, Zaczytaną klasę
zdobyli uczniowie klasy III c.  Klasa przeczytała 273 książki.

W indywidualnym konkursie czytelniczym organizowanym przez bibliotekę szkolną na ,,Najlepszego czytelnika” również zwyciężyli uczniowie klasy III c.

Oto zwycięzcy :

- I miejsce zajęła Jagoda Zielińska ( przeczytała 37 książek )

- II miejsce zajęła Ewa Zielińska ( przeczytała 34 książki )

- III miejsce zajął Remigiusz Gaweł ( przeczytał 32 książki )

SP nr 6 w Przemyślu wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”
Aby zobaczyć galerę zdjęć wejdź na stronę:

W bieżącym roku szkolnym (2016/2017) nasza biblioteka, z okazji roku czytelnictwa, rozpoczęła serię pogadanek dla rodziców uczniów, zatytułowaną „ Wychowanie przez czytanie, czyli dlaczego warto czytać dzieciom”. Pogadanki są skierowane głównie do rodziców dzieci klas młodszych, ale nie tylko, gdyż, jak pokazują badania, ogromną wartość ma głośne czytanie nawet 14 – latkom. W ramach współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Przemyślu pogadanki te przeprowadza pracownik tej instytucji, Pani Elżbieta Krupa. Odbywają się one podczas klasowych spotkań z rodzicami. Do tej pory mogli z nich skorzystać rodzice klas II A, II C, III B, III C, III D oraz IV A. Spotkania planujemy kontynuować na wywiadówkach czerwcowych oraz w przyszłym roku szkolnym, mając nadzieję, że skorzystają z nich biorący w nich udział rodzice oraz ich dzieci a nasi uczniowie.

W dniu 1 czerwca 2017 roku nasza szkoła weźmie udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem głównym akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Akcja polegać będzie na tym, że tego dnia, około godziny 10.00, wszyscy uczniowie będą czytać książki, każdy taką na jaką ma ochotę. Przedsięwzięcie ma na celu promocję czytania książek wśród uczniów, inicjowanie "mody na czytanie", wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

Jeżeli ktoś z Państwa miałby ochotę przyłączyć się do nas i razem z nami poczytać, serdecznie zapraszamy do szkoły.

Więcej artykułów…

Twój IP: 54.156.82.247