7 czerwca 2017 r. nasza klasa wybrała się na autokarową wycieczkę do Sandomierza. Było to okazją do zwiedzenia wielu zabytków tego miasta oraz do miłego spędzenia czasu. Nasz Pan przewodnik opowiedział nam krótko historię Sandomierza, kilka legend związanych z tym średniowiecznym grodem oraz pokazał wiele ciekawych miejsc. Mogliśmy podziwiać panoramę miasta z Bramy Opatowskiej, zwiedzić zbrojownię rycerską oraz sandomierskie podziemia, kościoły i rynek. Przeszliśmy również Wąwozem Królowej Jadwigi, wieloma uliczkami Sandomierza oraz schodkami pod tzw. Uchem Igielnym. Oczywiście będąc w Sandomierzu nie mogliśmy nie zwiedzić „Świata Ojca Mateusza” – odwiedziliśmy plebanię, posterunek policji wraz z aresztem, pałac biskupi. Ponieważ pogoda nam dopisywała, mogliśmy cieszyć się z rejsu statkiem po Wiśle. Kiedy już byliśmy dość zmęczeni i głodni, mogliśmy odpocząć i nabrać sił przy pysznym obiedzie. Przed wyruszeniem w drogę powrotną nie mogło zabraknąć oczywiście czasu na spokojne, „samodzielne” pochodzenie po mieście i dokonanie niezbędnych zakupów. W autokarze wszystkim nam dopisywały humory i nikt nie myślał o spaniu. Do Przemyśla wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni, również z tego powodu, że na drugi dzień czekał nas w szkole dzień bez pytania.

30 września 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klasy VA. Poświęcona była ona bohaterom kampanii wrześniowej i całej II wojny światowej. Poprzez przywołane wiersze i pieśni patriotyczne wspominaliśmy Polaków – żołnierzy i ludność cywilną – stawiających opór niemieckiemu i radzieckiemu najeźdźcy  w 1939 roku oraz walczących na różne sposoby przez cały okres wojny. Oddaliśmy przez to hołd tym, którzy poświęcili swoje życie, byśmy mogli żyć dzisiaj w wolnej Polsce.

Dyskoteka Andrzejkowa w VA

24. 11. 2016 r. z okazji zbliżających się „Andrzejek” w naszej klasie odbyła się okolicznościowa zabawa. Uczestniczyli w niej niemal wszyscy uczniowie z VA. Muzykę, do której świetnie się bawiliśmy, przygotował Adrian. Dziewczyny z kolei przygotowały ciekawe i zabawne wróżby andrzejkowe. Dowiedzieliśmy się bardzo interesujących rzeczy, dotyczących naszej przyszłości, do których oczywiście podchodzimy z przymrużeniem oka, traktując to jako tradycję i zabawę. Dodatkową atrakcją było zamówienie pizzy i czekanie na nią prawie do końca dyskoteki, gdyż pan z pizzerii pomylił szkoły i nie mógł do nas trafić. Ostatecznie jednak najedzeni, wywróżeni, wybawieni  i bardzo zadowoleni udaliśmy się do domów.

30 września 2016 r. nasza klasa włączyła się w obchody 6. Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na lekcji matematyki rozwiązywaliśmy najróżniejsze zadania, w których trzeba było wykazać się znajomością tabliczki mnożenia.  Dobrze radziliśmy sobie z różnymi testami i mini-egzaminami. Okazało się, że nawet podczas nauki mnożenia można się dobrze bawić i że może ona dawać dużo satysfakcji.

Więcej artykułów…

mod_vvisit_counterRazem681997