Get Adobe Flash player

Symbole narodowe

Sport

Pedagog

Plan lekcji

Po lekcjach

76 lata temu, podczas II wojny światowej, radzieckie NKWD na rozkaz Stalina w okrutny, makabryczny sposób zamordowało ok. 23 tys. polskich oficerów, podoficerów, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej. Zginęła wtedy na „nieludzkiej ziemi” elita polskiej armii. Przez 50 lat słowo „Katyń” było słowem zakazanym, stanowiło białą plamę w historii Polski. Dziś, gdy nie obowiązuje nas milczenie, możemy oddać hołd ofiarom tamtych wydarzeń. I właśnie ta akademia, przygotowana przez uczniów naszej klasy, była formą uczczenia tych, którym nie pozwolono walczyć za Ojczyznę. Równocześnie była to krótka lekcja historii, przypominająca poprzez wiersze, pieśni i słowo narracji o tamtych latach, o przeżyciach tych, którzy stracili na Wschodzie swoich bliskich, oraz o tym, jak przez pół wieku musieli godzić się na zafałszowywanie przeszłości, musieli udawać, że nie wiedzą, jaki los spotkał polskich żołnierzy, wywiezionych na początku wojny do Związku Radzieckiego.

Poprzez zorganizowanie i wysłuchanie akademii społeczność szkolna podkreśliła, że wymordowanym na Wschodzie oficerom należy się nasza pamięć o nich oraz nasza modlitwa za pokój ich dusz. „Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…”

Patron szkoły

Sukcesy

Promocja zdrowia

Kalendarz roku

Podręczniki

Panel logowania

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś299
mod_vvisit_counterWczoraj428
mod_vvisit_counterTen tydzień1088
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2464
mod_vvisit_counterTen miesiąc6400
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc10487
mod_vvisit_counterRazem723081

Online (ostatnie 20 min.): 4
Twój IP: 54.226.55.151
,
Data: 20 Lut 2018