Get Adobe Flash player

Symbole narodowe

Sport

Pedagog

Plan lekcji

Po lekcjach

7 czerwca 2017 r. nasza klasa wybrała się na autokarową wycieczkę do Sandomierza. Było to okazją do zwiedzenia wielu zabytków tego miasta oraz do miłego spędzenia czasu. Nasz Pan przewodnik opowiedział nam krótko historię Sandomierza, kilka legend związanych z tym średniowiecznym grodem oraz pokazał wiele ciekawych miejsc. Mogliśmy podziwiać panoramę miasta z Bramy Opatowskiej, zwiedzić zbrojownię rycerską oraz sandomierskie podziemia, kościoły i rynek. Przeszliśmy również Wąwozem Królowej Jadwigi, wieloma uliczkami Sandomierza oraz schodkami pod tzw. Uchem Igielnym. Oczywiście będąc w Sandomierzu nie mogliśmy nie zwiedzić „Świata Ojca Mateusza” – odwiedziliśmy plebanię, posterunek policji wraz z aresztem, pałac biskupi. Ponieważ pogoda nam dopisywała, mogliśmy cieszyć się z rejsu statkiem po Wiśle. Kiedy już byliśmy dość zmęczeni i głodni, mogliśmy odpocząć i nabrać sił przy pysznym obiedzie. Przed wyruszeniem w drogę powrotną nie mogło zabraknąć oczywiście czasu na spokojne, „samodzielne” pochodzenie po mieście i dokonanie niezbędnych zakupów. W autokarze wszystkim nam dopisywały humory i nikt nie myślał o spaniu. Do Przemyśla wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni, również z tego powodu, że na drugi dzień czekał nas w szkole dzień bez pytania.

Patron szkoły

Sukcesy

Promocja zdrowia

Kalendarz roku

Podręczniki

Panel logowania

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś36
mod_vvisit_counterWczoraj113
mod_vvisit_counterTen tydzień149
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień902
mod_vvisit_counterTen miesiąc2274
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc4114
mod_vvisit_counterRazem744613

Online (ostatnie 20 min.): 3
Twój IP: 54.167.230.68
,
Data: 18 Cze 2018