Z radością informujemy, że uczniowie klasy 4a : Gabriel Pszonak, Sebastian Urbański i Justin Sowa z najlepszym wynikiem ze wszystkich  startujących drużyn szkolnych  przeszli do finału konkursu organizowanego przez Straż Miejską w Przemyślu, który odbędzie się w dniu 19 czerwca 2017 r. na Zamku Kazimierzowskim.

Gratulujemy również drużynie uczniów klasy 4b w składzie: Julia Grodecka, Jakub Kondratko i Szymon Wilk dzielnej rywalizacji w półfinałach.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w roku szkolnym 2017/2018

W klasie 5b odbyły się spotkania profilaktyczne z pedagogiem szkolnym.

Zrealizowany został program profilaktyki uzależnień ,,Zośka w opałach”.

Cele główne programu dotyczyły:

• Ograniczenia zachowań ryzykownych wśród młodzieży związanych z używaniem substancji szkodliwych,
  • Podniesienia poziomu wiedzy na temat przyczyn i skutków nadużywania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych,
  • Kształtowania prawidłowych zachowań.

Treść programu i forma zostały dostosowane do wieku i możliwości poznawczych uczniów.

W programie brali udział uczniowie klas 3a i 3c.

Program stanowił drugie ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej, inicjowanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną  we współpracy z resortem edukacji.

W programie zostały zawarte uporządkowane treści dotyczące zdrowia., dostosowane do poziomu percepcji dzieci.

Celem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

Cele szczegółowe programu

• Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia,
  • Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie,
  • Uświadomienie dzieciom, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia,
  • Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe działanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem,
  • Wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy ludzie palą przy nich papierosy.

Uczniowie klasy 4a i 4b uczestniczyli w programie edukacji zdrowotnej opracowanym w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Główne cele programu:

• Opóźnienie lub zapobieganie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
  • Pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
  • Zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście palenia papierosów.

W trakcie realizacji programu uczniowie dyskutowali, wymieniali doświadczenia, wykonywali prace plastyczne, liczyli koszty palenia papierosów, pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów.

Program był także skierowany do rodziców i opiekunów uczniów.

Uczniowie klasy 3c brali udział w programie profilaktycznym -,,Nie pal przy mnie, proszę!’. Program realizowała Beata Biały – pedagog szkolny.
Celem programu było kształtowanie u dzieci odpowiedzialności za własne i cudze zdrowie, wolne od nałogu.
W programie zawarte zostały uporządkowane treści dotyczące zdrowia.
Program składał się z pięciu zajęć warsztatowych o następujących tytułach:

1. Co to jest zdrowie?
  2. Od czego zależy nasze zdrowie?
  3. Co i dlaczego szkodzi zdrowiu ?
  4. Co robić, gdy moje życie jest zagrożone?
  5. Nie pal przy mnie, proszę!
Więcej artykułów…

Twój IP: 54.156.32.65