W dniu 20 kwietnia 2012 roku o godzinie 10.00 uczniowie z klas I - III ubrani na zielono zgromadzili się na korytarzu szkolnym na parterze z okazji Święta Ziemi. Zastępca Dyrektora SP6 w Przemyślu mgr Andrzej Ustrzycki powitał zaproszonych gości:  panią  Ewę Sawicką – Radną Miasta Przemyśl, panią Elżbietę Duplagę – Kierownika Referatu w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, panią   Elżbietę Szybowicz – Przewodniczącą Rady Rodziców SP6,  asystenta  Posła RP pana Piotra Tomańskiego, pana Tomasza Schabowskiego – Radnego Miasta Przemyśl, pana Mieczysława Piecha – przedstawiciela firmy Solartim oraz wszystkich uczestników spotkania. Następnie głos zabrali pan Tomasz Schabowski,  asystent Posła RP Piotra Tomańskiego  i pan Mieczysław Piech, poruszając ważność tego dnia i istotę ekologii dla naszego życia.

Pani mgr Ewa Hadryś  - prowadząca naszą szkolną imprezę – zaprosiła wszystkich na uroczystą akademię. Każda klasa miała w niej swój udział.  W tematykę imprezy wprowadzili nas uczniowie klasy IIa, pierwszoklasiści zaśpiewali piosenkę „Każdy kwiat”, uczniowie klas II piosenki o tematyce ekologicznej. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się zagadki przyrodnicze i ekologiczne. Ważnym punktem programu były wiersze i „scenki” dotyczące segregowania śmieci i o ochronie przyrody na naszej planecie Ziemi. Zaprezentowali je młodzi ekolodzy – uczniowie klas III .

Po zakończeniu programu artystycznego pani Ewa Sawicka, wyrażając swój zachwyt
i podziw, podziękowała wszystkim wykonawcom i tym, którzy przyczynili się do uświetnienia Dnia Ziemi.

Zwieńczeniem obchodów tego dnia w naszej szkole było zasadzenie drzewka przez przedstawicieli uczniów z klas  I - III w obecności pana  Andrzeja Ustrzyckiego
i zaproszonych gości. Potem uczniowie wyposażeni w rękawice ochronne i worki na śmieci udali się na „sprzątanie świata”. W nagrodę za swoją pracę, wszystkie dzieci zostały poczęstowane jabłkami i otrzymały drobne upominki od firmy Solartim.

Dzięki tej dobrej inicjatywie mogliśmy się zastanowić nad losem naszej  Ziemi i jej przyszłością. Z pewnością wzrosła też nasza wiedza ekologiczna.

mod_vvisit_counterRazem681997

Twój IP: 54.225.39.142