ZAKOŃCZENIE  ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

Czas pożegnań…

To motto dnia 22 czerwca – zakończenia roku szkolnego. Rokrocznie nadchodzi ten dzień, a jednak nieodmiennie dostarcza wielu wzruszeń.

Uczniowie klas III żegnają swoja panią, która wprowadziła ich w tajniki życia szkolnego, a potem towarzyszyła im w codziennej nauce.

Szóstoklasiści rozstają się ze swoim wychowawcą, by podążać nowa, trudniejszą nieco drogą zdobywania wiedzy i nastoletnich doświadczeń. W murach tej szkoły, a nade wszystko w sercach i pamięci nauczycieli zostawili cząstkę siebie.

Zanim jednak nadszedł ten osobisty moment pożegnania, dyrektor szkoły, Pani Halina Kasyan, zwróciła się do wszystkich uczniów, nauczycieli i przybyłych rodziców z serdecznymi słowami, jakie zwykle padają przy takiej okazji. Życzyła dobrych, pełnych wrażeń wakacji.

Najlepsi uczniowie (średnia ocen 5.0 i więcej) otrzymali z rąk Pani dyrektor książki jako nagrodę za świadomość potrzeby zdobywania wiedzy, a dyplomy przypadły w udziale również pracowitym, którzy osiągnęli średnią ocen 4.75.

Pani dyrektor wyróżniła także uczniów za osiągnięcia sportowe: drużynę dziewcząt i chłopców z klasy VI b.

Wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej  usłyszeli też ciepłe słowa skierowane do nich przez przewodniczącego Rady Rodziców, pana Wojciecha Tomczyka.

Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany głównie przez uczniów klasy VI a oraz VI b pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego: Pani Marii Plezi i Pani Zdzisławy Patryn.

Początkowo żartobliwy, lekki ton wierszy i piosenek ustąpił miejsca poważnym słowom podziękowania i zapewnieniom zachowania

w pamięci wspólnie spędzonych sześciu lat.

Na zakończenie uczniowie z symboliczną różą i słowem „dziękuję” podeszli do Pani dyrektor, Pana dyrektora i całego Grona Pedagogicznego.

Teraz już tylko czas na dolce far niente!

Twój IP: 54.224.247.75
Data: 22 Cze 2017