Turniej odbył się pod Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy. Reprezentując Prezydenta Miasta uczestników turnieju odwiedzili Pan Piotr Idzikowski Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Przemyśla oraz Pan  Tomasz Schabowski Radny Miasta Przemyśla.
Sędziował Maciej Karasinski - Prezes Sportowo Kulturalnego Klubu Szachowego w Przemyślu.
Nad całością czuwał Pan Andrzej Ustrzycki Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6.
Pomagali rodzice Pani Anna Chrzan oraz Artur Lewicki.

Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Jakub Mańkowski (2004 rok) z Przedszkola Sióstr Felicjanek uczęszczający na zajęcia szkółki szachowej w MDK. Natomiast najmłodszą dziewczynką grającą w turnieju była Wiktoria Schabowska uczennica SP6 Przemyśl.
Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.
Rywalizacja trwała przez blisko cztery godziny w jednej grupie turniejowej oraz trzech grupach wiekowych.
Pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach:
W grupie chłopców klas I-III ( i młodsi)

1. Miłosz Delmanowicz .

2. Jacek Chrzan.

3. Bartłomiej Szeląg.

W grupie chłopców klas IV-VI i w całym turnieju

1. Mikołaj Pantuła

2. Mateusz Basza

3. Paweł Jeżak

W grupie dziewcząt

1. Katarzyna Królak

2. Agata Lis

3. Alicja Szybiak

Najlepsi uczestnicy we wszystkich kategoriach otrzymali puchary, osoby wylosowane spośród uczestników nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników pod choinką znalazły się paczki mikołajkowe.

16 młodych szachistów ( w tym 2 szachistki )  wykonało normę na IV i V kategorię szachową!

Życzymy dalszych sukcesów nowym młodym adeptom królewskiej gry!

Twój IP: 54.156.82.247
Data: 19 Lis 2017